Vycházku vedou Floriánovi. Moravské Prusy – Orlov –
Pavlovice – Kozlany – Bohdalice. Odjezd autobusem v 8.06 h do Moravských Prus, návrat autobusem do 16.00
h.
V 15.30 h, Klub důchodců v Domě sociálních
služeb, Tyršova 27, Vyškov. Program:
Slavnostní část k 90. výročí založení KČT ve Vyškově. Pracovní část: hodnocení činnosti za rok 2015
a plán činnosti na rok 2016.
Vycházku vede M. Bačovský. Podivice
– hrad Melice – chrám sv. Benedikta v Pustiměři – Pustiměř, rest. Adélka. Odjezd
autobusem v 8.07 h do Podivic, návrat do Vyškova autobusem v 13.54 h.
Brodek u Prostějova – Kobeřice – vysílač Dobrochov,
rozhledna Štátula – Vřesovice – Skalka
– Čelčice. Odjezd
vlakem v 7.04 h do Prostějova a autobusem do Brodku u Prostějova, návrat vlakem
v 15.02 nebo 17.02 h.
Dolní Lhota, žst – Ráječko – Pod Karolínem – Rájec,
zámek – Rájec-Jestřebí, žst. Odjezd
rychlíkem v 8.02 h přes Brno do Dolní
Lhoty, návrat vlakem v 17.56 h.
Kopřivnice,
žst – Šostýn – Bezručova vyhlídka a zříc. hradu Šostýn – Raškův kámen – Janíkovo sedlo – Pod Červeným
kamenem – Kouty – Štramberk, žst. Odjezd
rychlíkem přes Studénku v 7.45 h, návrat vlakem v 17.19 nebo 18.19 h.
Zahájení ve Ždánicích. Trasa: Ždánice – U Slepice –
naftová zařízení – Bučovice, možnost
zkrácení trasy bude upřesněna. Odjezd
autobusem v 8.05 h do Bučovic, dále kyvadlovou dopravou do Ždánic, návrat
autobusem v 15.50 nebo v 17.50 h.
Líšeň-Mariánské údolí, MHD - kolem potoka Říčka bývalý Truksův mlýn - bývalý Zukalův mlýn - Podolí - Bedřichovice - Šlapanice (exkurze do bioplynové stanice). Možno pokračovat k terminálu letiště Tuřany - prohlídka terminálu i letiště. Odjezd rychlíkem do Brna v 7.20 h.